Umývacie linky pre automobily

tammermatic slovensko t700 lux

T700 Lux

najvyspelejšia portálová umývacia linka na svete

Umývacia linka Tammermatic T700  je špičkovým modelom umývacej linky Tammermatic pre osobné vozidlá. Vďaka tomu, že umývacie linky sú testované v Škandinávii v extrémnych podmienkach a na silne znečistených vozidlách je dosiahnutá špičková kvalita umývania. Rám umývacej linky Tammermatic T700 je galvanizovaný a umývacia linka je kompletne krytá panelmi z nerezovej ocele a plastu. Na prianie zákazníka je možné bez príplatku tieto panely nalakovať v inej RAL farbe (napr. Biela RAL9010, modrá RAL5022, červená RAL3020, šedá RAL7035 …). Rovnako tak je možné bez príplatku zvoliť rôzne farebné kombinácie kief z penového polyetylénu Carlie, ktorý umožňuje absolútne šetrné umývanie aj pre nové autá v autosalónoch. Rozjazd kief aj pojazdu je cez frekvenčný menič, čím je zaistený plynulý rozjazd. Toto riešenie používa Tammermatic už viac ako 20 rokov.

Dve nezávislé kefy sú zvislo zavesené v pohyblivých horizontálnych saniach. Tento systém zavesenia je navrhnutý tak, aby sa mohli obe kefy počas postranného umývania nakláňať, čím sú dosiahnuté najlepšie výsledky umývania od čela po zadnú časť vozidla, zvlášť pri moderných vozidlách s aerodynamickým tvarom. Sú riadené elektronicky v kombinácii s citlivými koncovými spínačmi, aby bolo dosiahnuté absolútna bezpečnosť pri procese umývania.

Výhoda umyvárok

Softvér obsahuje unikátny bezpečnostný systém fy Tammermatic, ktorý chráni stroj pred poškodením a zbytočnými poruchami, ak sa u vozidla vyskytne neobvyklé príslušenstvo ako napr. ťažné zariadenie, spojler a pod. V základnej cene je tiež ovládanie brán v umývacej hale.

Optimalizáciou umývacích programov sa nám podarilo skrátiť dobu umývania o 10 – 12% oproti predchádzajúcemu typu umývacej linky. Najkratší program vrátane umývania a sušenia je cca 3,5 minúty. Bežný program vrátane chemického predumytia, vysokotlakového predumytia, umývania kefami, nanesenie vosku a sušenia trvá cca 4,5 minúty. Najdlhší program “Total Care” vrátane chemického predumytia, vysokotlakového bočného a strešného predumývania, umývania kefami, nanesenia leštiaceho vosku, naleštenie a sušenie trvá cca 9,5 minúty.

Sušenie vozidiel je zabezpečené cez 4 vysoko kapacitné ventilátory 3 kW slúžiace k dvojitému sušeniu horných, predných a zadných partií vozidiel. Strešná sušiaca dýza sa pred a za vozidlom naklápa až o 180 stupňov. Toto riešenie zaručuje účinnejšie sušenie hlavne u kombi vozidiel. Dve bočné sušiace lišty sú vybavené špeciálnymi patentovanými vzduchovými tryskami, ktoré umožňujú optimálne využitie sušiaceho výkonu.

Dávkovanie chémie je štandardne pomocou 2 dávkovacích čerpadiel (s možnosťou rozšírenia až na 8 druhov chémie) s elektronickým riadením, zaisťujúcim najpresnejšie a ekonomické dávkovanie chemikálií. Je možné meniť dávkovanie chémie pre jednotlivé programy (drahšie programy majú vyššie dávkovanie chémie) a tiež je možné zvoliť odlišné dávkovanie pre zimnú a letnú prevádzku. Kapacita umývania: až 15 vozidiel/hod.

Možnosti ovládania

Rozhranie založené na internetovom prehliadači, ktoré je možné ovládať buď lokálne z panelového PC, alebo na diaľku prostredníctvom sieťového pripojenia, ak je autoumývareň pripojená k sieti.

Užívateľské rozhranie má niekoľko užívateľských úrovní s rôznymi funkciami, ktoré je možné v závislosti od úrovne použiť – čítanie alarmov, počítadlo umývania, prezeranie elektronických dokumentov uložených v užívateľskom rozhraní. V prípade poruchy je možné prečítať príčinu poruchy stroja, a to aj v prípade, že užívateľské rozhranie nespravuje žiadny personál. Týmto spôsobom je možné pripraviť sa na budúce opravy a predvídať potrebu možných náhradných dielov ešte pred začatím servisnej návštevy.

VYBERÁME PRE VÁS

Umývacia linka je dodávaná v dvoch prevedeniach a to ako bezkartačová umývacia linka a klasická tunelová umývacia linka s kefami. Je tiež možné dodať autoumyvárne s kefami, ktoré budú umožňovať pri niektorých programoch umývanie bez kefiek.

Pre majiteľa úžitkového vozidla je najlepšou vizitkou čisté vozidlo. Je to skvelý spôsob ako vyniknúť a nákladovo efektívny spôsob ako vybudovať skvelý obraz o celej svojej spoločnosti.

Autoumyvárne Tammermatic sú navrhnuté tak, aby priniesli lepšie zisky pre prevádzkovateľov čerpacích staníc tým, že popri službách s pridanou hodnotou poskytujú tie najlepšie výsledky.

Budúcnosť formujeme od roku 1994.

TOP